اپلیکیشن زاویه نصب پنل خورشیدی

 
اولین app برای محاسبه زاویه نصب سیستم های فتوولتائیک
 
زاویه نصب پنل خورشیدی

زاویه نصب پنل خورشیدی

 
 
دانلود رایگان 
حجم 1 مگابایت
برای نصب این اپلیکیشن می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید . 
 
 

 

با استفاده از این نرم افزار میتوانید به راحتی با وارد کردن دو پارامتر عرض جغرافیایی منطقه و شماره روز ماه و همین طور انتخاب ماه مورد نظر ، بهترین زاویه نصب پنل خورشیدی را برای بهره مندی از ماکسیمم بازدهی بدست آورید.  " فرهاد خانه شناس "

توربین بادی

توربین های بادی

مي دانيم که باد يکي از انرژي هاي تجديدپذير است که به صورت وسيعي در دسترس انسان هاست. يکي از وسايلي که با آن مي‌توان از انرژي باد استفاده کرد، توربين بادي است. بهتر است ابتدا با باد و نحوه به وجود آمدن آن در زمين آشنا شويم.
تابش نامساوي خورشيد در عرض‌هاي مختلف جغرافيايي، به سطح ناهموار زمين باعث تغيير دما و فشار در جاهاي مختلف زمين مي‌شود و اين اختلاف دما و فشار باد را به وجود مي آورد.
هم چنين اتمسفر کره زمين به دليل چرخش، گرما را از مناطق گرمسيري به مناطق قطبي انتقال مي‌دهد که باعث ايجاد باد مي‌شود. انرژي باد طبيعتي نوساني و متناوب داشته و وزش دايمي ندارد

اندازه توربین های بادی بسیار متفاوت است. طول تیغه بزرگترین عامل تعیین مقدار برق است که توربین باد می تواند تولید کند. توربین های بادی کوچک که می توانند یک خانه واحد را اداره کنند ممکن است ظرفیت تولید برق 10 کیلووات (کیلو وات) داشته باشد. بزرگترین توربین ظرفیت تولید 5000 کیلو وات را به 8000 کیلو وات تولید می کند. توربین های بزرگ اغلب با یکدیگر برای ایجاد نیروگاه های بادی یا مزارع بادی، که برق را به شبکه های برق متصل می کنند، گروه بندی می شوند.

توربین های محور افقی
مشابه موتورهای هواپیمای پروانه ای هستند .
توربین محور افقی دارای تیغه هایی مانند پروانه هواپیما هستند و معمولا سه تیغه دارند. بزرگترین توربین های محور افقی همانند ساختمان های 20 طبقه و بلندتر از 100 فوت است. توربین های بلندتر با تیغه های بلند تولید برق بیشتری می کنند. تقریبا تمام توربین های بادی که در حال حاضر در حال استفاده هستند توربین های محور افقی هستند.

توربین محور عمودی
توربین محور عمودی دارای تیغه هایی است که به بالا و پایین روتور عمودی متصل هستند. شایع ترین نوع توربین محور عمودی – توربین بادی Darrieus، که به نام مهندس فرانسوی ژرژ داریه، که در سال 1931 طراحی این خودرو را ثبت کرده بود، به نظر می رسد مانند یک غول پیکر دوقطبی است. برخی از نسخه های توربین محور عمودی 100 فوت ارتفاع و 50 فوت عرض دارند. توربین های بادی بسیار محدب عمودی در حال حاضر در حال استفاده هستند، زیرا آنها همچنان به عنوان توربین های محور افقی عمل نمی کنند.
نیروگاه های باد یا مزارع باد تولید برق می کنند

انواع اینورتر

 

اینورتر به صورت کلی وسیله‌ای برای تبدیل ولتاژ DC به AC می‌باشد. اینورتر برق DC را از منابعی مانند باتری، پنل خورشیدی، یا سلول‌های سوختی دریافت و به برق AC تبدیل می‌کند. برق خروجی را می‌توان به هر ولتاژی که لازم باشد تبدیل کرد.
اینورتر‌ها از نظر فاز تبدیل به دو نوع عمده تک فاز و سه فاز تقسیم می‌شوند. همچنین از نظر شکل موج خروجی به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند:
خروجی به شکل موج مربعی
خروجی به شکل سینوسی اصلاح شده (معمولی)
خروجی به شکل سینوسی اصلاح شده (پله ای)
خروجی به شکل سینوسی خالص

cpv به عنوان نسل سوم سلولهای خورشیدی

cpv به عنوان نسل سوم سلولهای خورشیدی 

سلول خورشیدی cpv

سلول های فتوولتائیک عنصر اصلی یک سیستم فتوولتائیک می باشند که انرژی نور خورشید را مستقیماً به جریان الکتریکی مستقیم تبدیل می کنند با برخورد یک فوتون خورشیدی به سطح یک ، الکترون از مدار خارج شده و جریان الکتریسیته بوجود می آید نسل سوم

فصل چهاردهم : محل نگهداری باطری

برای جلوگیری از اتصال کوتاه و ضربه احتمالی و برای محافظت از اتصالات باتری و ظاهری شکیل حتماً باید از کیس های مناسب باتری استفاده نمود

که این کابین ها در سایزها و ابعاد مختلف متناسب با تعداد و ظرفیت باتری ها ساخته می شوند

فصل دوازدهم : ولتاژ و جریان شارژ باطری های خورشیدی و تنظیمات آن

دو مشخصه ی مهم باتری ها آمپر ساعت و ولتاژ نامی می باشد

به عنوان مثال منظور از باتری  100 آمپر ساعت یعنی این باتری قادر است 100 ساعت جریان 1 آمپر ، 50 ساعت جریان 2 آمپر ، 25 ساعت جریان 4 آمپر و ..... را برای بار تامین نماید.

فصل یازدهم: باتری سرب اسید

باتری های سرب اسید را میتوان به دو دسته تقسیم کرد:
1- باتری سرب اسید تر یا Battery VLA ( vented lead acid)  یا flooded lead acid battery

بیشتر شبیه به باتری های قدیمی که در خودرو ها مورد استفاده قرار می گرفت می باشند

فصل دهم : ذخیره ساز ها

باتری

باطری ها:

 

باتریها انرژی الکتریکی را به صورت شیمیایی در خود ذخیره می کنند. در سامانه های فتوولتاییک باتری ها وظیفه پشتیبانی در طول شب و در روزهای ابری را به عهده دارند.